Порушення зору доводиться констатувати у кожної третьої дитини у віці 12-15 років. Це сумна статистика. Адже більше 80% інформації про оточуючий світ ми отримуємо за допомогою зору.

Щороку у світі сліпими стають 1-2 млн. осіб. Кожні п'ять секунд у світі сліпне один дорослий, кожну хвилину сліпою стає одна дитина. Однією із найгостріших проблем у світі є проблема дитячої сліпоти - це група захворювань та станів, які виникають у дитячому чи підлітковому віці і призводять до розвитку сліпоти одразу чи у подальшому дорослому житті. Така сліпота займає друге місце після катаракти в структурі загальної кількості років, які середньостатистична людина прожила сліпою. Внаслідок таких змін людина втрачає здатність у повній мірі сприймати навколишнє середовище, відбувається зниження працездатності, знижується і якість життя. В цілому це робить сліпу та слабозору людину залежною від навколишніх, вона поступово втрачає можливість вільного вибору професії, способу життя, знижується й адаптація до змін навколишнього середовища і збільшується ризик виникнення захворювань та передчасної смерті.

Але ВООЗ вважає, що більш ніж 50% випадків сліпоти у дітей можливо запобігти чи вилікувати. Тому профілактика дитячої сліпоти є одним із пріоритетів сучасної охорони здоров'я як у світі, так і в Україні.

Під втратою зорових функцій в офтальмології розуміють виникнення слабозорості та сліпоти, еквівалентом яких є зниження гостроти зору та звуження полів зору.

За визначенням ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров' я):
- слабозорість - це зниження гостроти зору на кращому оці від 0, 3 до 0, 05;
- сліпота - це зниження гостроти зору на кращому оці менше 0, 05 чи звуження полів зору менше 10% («трубчасте» поле зору);
- поганий зір - це стан, при якому у пацієнта знижена гострота зору, яку не вдається підвищити навіть при використанні окулярів, контактних лінз, хірургічного лікування чи ліків і який заважає людині виконувати щоденні завдання і задовольняти потреби;
- сліпота, яку можливо подолати - сліпота, якій можна запобігти чи вилікувати за рахунок використання доступних ресурсів охорони здоров'я.

корекція зору у дітей

НАШІ ПУБЛІКАЦІЇ

Як підтримувати зір весною

Радить

лікар–офтальмолог
вищої категорі
ї


МЕРЖИЄВСЬКА
Наталія Петрівна

Мержиєвська Наталія Петрівна

Нове захворювання нашого часу так і називається - КЗС - комп'ютерний зоровий синдром, який в останні роки набув розповсюдження у зв'язку з широким впровадженням комп'ютерів у всі сфери людської діяльності (інтернет, інтерактивні методи навчання, віртуальні ігри, електронні бібліотеки).

Він пов'язаний із моментом зчитування інформації з монітору комп'ютера з короткохвильовою синьою частиною спектру (нанохвилями). Нанохвилі викликають макулярну дегенерацію (деформування макули - частини ока, яка відповідає за гостроту зору) та негативно діють на акомодаційну систему ока. КЗС характеризується стійким зниженням зору.


Для запобігання виникнення комп'ютерного синдрому варто обмежити час перебування дитини за комп'ютером. Одномоментний сеанс роботи повинен бути не більше однієї години. Для дітей молодше 12 років 1 година за комп'ютером - це денна норма. Для дорослих потім повинен бути перепочинок на 15 хвилин, а дітям краще бути за комп'ютером двічі по півгодини.

 

● Обов'язково приймати антиоксидантні препарати - такі як лютеїн-комплекс або окювайт-лютеїн. Ці препарати знищують вільні радикали на сітківці ока. Вільні радикали - це продукти недоокислення, які, власне, провокують виникнення багатьох захворювань у людини. Додайте до цього дію ламп денного освітлення у офісах і ви отримаєте перенапруження зору, втрату концентрації, і втрату нормальної працездатності. Тут неминучі стреси, і провокація втрати здоров'я.

Якщо ж очі - не найсильніший орган у людини, то страждатимуть саме вони. Особливо якщо хворобами очей чи порушенням зору страждали у роду тобто, якщо є ризик спадковості. При стресі підвищується тиск, зменшується крововідтік до ока і ми помічаємо у себе як "впав зір". З цим жартувати не можна, адже ціну доброго зору ми пізнаємо тоді, коли його втрачаємо.

● Раджу влітку користуватися сонцезахисними окулярами, тільки при підборі окулярів будьте пильними, щоб через дешеві і неправильно підібрані окуляри ви не відчули з часом не тільки дискомфорт типу запаморочення голови чи неможливості сфокусувати погляд, а й непомітну втрату зору. Окуляри за усіма нормами офтальмології підбираються лише за допомогою лікаря-офтальмолога і лише у спеціалізованих магазинах оптики. Що дорожче зору?

● Кожна хвороба має свою психологічну природу. Із станом зору відбувається те саме. Адже відомі випадки, коли людина різко втрачала зір за досить короткий період часу, і також є випадки, коли зір відновлювався сам по собі, коли людина цьому сприяла. Сприяла своїм непереборним бажанням бачити добре, активними заняттями і вірою. А ми знаємо, що для здоров'я це - найкращі помічники.

Корекція зору у дітей
💙 💛 САМОЛІКУВАННЯ  МОЖЕ  БУТИ  ШКІДЛИВИМ  ДЛЯ  ВАШОГО  ЗДОРОВ'Я ! 💙 💛
Офтальмологічний центр Мержиєвської Н.П. Дитячий ортоптичний кабінет. © Всі права застережено. All rights reserved. Copyright 2009-2018.
 

Make a free website with Yola