поради лікаря

Дитячий лікар–офтальмолог вищої категорії МЕРЖИЄВСЬКА Наталія Петрівна

Порушення зору доводиться констатувати у кожної третьої дитини у віці 12-15 років,  Це вкрай сумна статистика - адже до 90% інформації про оточуючий світ ми отримуємо за допомогою зору.

Зорова терапія тренує очі

Однією із найгостріших проблем у світі є проблема дитячої сліпоти - це група захворювань, які виникають у дитячому чи підлітковому віці і призводять до розвитку сліпоти  - одразу чи у подальшому дорослому житті. Внаслідок таких змін людина втрачає здатність у повній мірі сприймати навколишнє середовище, це робить сліпу та слабозору людину залежною від навколишніх, вона втрачає можливість вільного вибору професії, способу життя, знижується і якість життя. Тому профілактика дитячої сліпоти є одним із пріоритетів охорони здоров'я як у світі, так і в Україні.

Лікуватння порушень зору у дітей

Більш ніж 50% випадків сліпоти у дітей можливо запобігти чи вилікувати, однак для цього необхідна своєчасна діагностика і вчасно розпочате лікування.

Комплексне обстеження очей

За визначенням ВООЗ,  слабозорість - це зниження гостроти зору на кращому оці від 0, 3 до 0, 05; 
сліпота - це зниження гостроти зору на кращому оці менше 0, 05 чи звуження полів зору менше 10% («трубчасте» поле зору).

Комплексне обстеження очей

Вільні радикали - продукти недоокислення, які провокують виникнення багатьох захворювань.  Якщо очі - не найсильніший орган у людини, то страждатимуть саме вони. Обов'язково приймайте антиоксидантні препарати - такі як лютеїн-комплекс або окювайт-лютеїн. Ці препарати знищують вільні радикали на сітківці ока. 

Загальні тести очей спеціально для маленьких дітей

Стреси теж провокують втрати здоров'я: підвищується тиск, зменшується крововідтік до ока і ми помічаємо у себе як "впав зір". Додайте до цього дію ламп денного освітлення - і ви отримаєте перенапруження зору, втрату концентрації, і втрату нормальної працездатності.  З цим жартувати не можна, адже ціну доброго зору ми пізнаємо тоді, коли його втрачаємо.

Гаджети та режим зорового навантаження

Нове захворювання нашого часу так і називається - комп'ютерний зоровий синдром,  який характеризується стійким зниженням зору, деформуванням макули та негативною дією на акомодаційну систему ока. Нормальна робота очей передбачає постійну зміну фокуса з близьких відстаней на далекі і навпаки. Тривала концентрація на моніторі перенапружує очні м'язи, виникає спазм. Для запобігання виникнення комп'ютерного синдрому варто обмежити час перебування дитини за комп'ютером. Принаймні безперервний сеанс роботи повинен бути не більше однієї години.

Засоби захисту зору від впливу ультрафіолетового випромінювання

 Влітку наші очі потребують особливого захисту: ультрафіолетове випромінювання викликає руйнування фоторецепторів, що формують зорове зображення, призводить до органічних змін ока,  дистрофії сітківки. Для захисту використовуйте якісні сонцезахисні окуляри - при підборі зверніть увагу на наявність поляризаційного шару і ступінь захисту.

Профілактичний огляд школярів у офтальмолога

Кожна хвороба має свою психологічну природу. Із станом зору відбувається те саме. Адже відомі випадки, коли людина різко втрачала зір за досить короткий період часу, і є випадки, коли зір відновлювався сам по собі, якщо людина цьому сприяла  - своїм непереборним бажанням бачити добре, активними заняттями і вірою. А ми знаємо, що для здоров'я це - найкращі помічники.

Під час лікування потрібно регулярно спостерігатися у лікаря-офтальмолога

Оскільки зір формується до шести років, дитині дошкільного віку потрібно оглядатися в офтальмолога щороку. Саме в дитинстві найлегше справитись із більшістю захворювань зорової системи, не вдаючись до хірургічного втручання, однак для цього необхідна своєчасна діагностика і вчасно розпочате лікування. Бо шанси на успіх можуть швидко звестись до мінімуму або йзовсім зникнути.

профілактика дитячої слабкозорості

Контролюйте виконання дитиною профілактичних вправ для очей - вони допоможуть зберегти та розвинути зір.

Якісна офтальмологічна допомога дітям

При лікуванні вад зору суворо дотримуйтеся рекомендацій лікаря та доводьте курс лікування до кінця!

ПРО ЛІКАРЯ

Лікар–офтальмолог вищої категорії Мержиєвська Наталія Петрівна

ОСВІТА:

  •  Буковинський Чернівецький державний медичний університет, 1977 - 1983 р. (лікарська справа, хірургія)
  • Львівський національний медичний університет, ФПО, 1986 - 1988 р., спеціалізація дитяча офтальмологія
  • Санкт-Петербурзький інститут вдосконалення лікарів ім. Кірова, дитяча офтальмологія і офтальмохірургія
  • Харківська академія післядипломної освіти, курси спеціалізації професора В.М. Чередніченка, офтальмохірургія

РОБОТА:
Рівненська районна лікарня, смт Клевань, лікар-хірург, 1983 - 1985
Рівненська обласна дитяча лікарня. лікар-офтальмолог, 1989 - 2021

ПРИВАТНА ПРАКТИКА:
Засновник Дитячого ортоптичного кабінету, 2007 р. і Офтальмологічного центру Н.Мержиєвської, 2015 р.
Ліцензія МОЗ Украіни №231 від 23.04.2016 року

Офтальмологічний центр Мержиєвської Н. П.
  • Член Асоціації дитячих офтальмологів Украіни АДОУ.
  • Нагороджена медаллю імені засновника дитячої офтальмології України Н.І. Пільман “За досягнення в дитячій офтальмології”, 2015 р.
  • Нагороджена орденом Королеви Анни «Честь Вітчизни» на срібній зірці та Дипломом "За щоденну високопрофесійну кропітку працю, високу національну гідність і сумлінне служіння Україні" на вшанування високопозитивного іміджу ділової людини-керівника (Всеукраїнський науково-дослідний центр ефективного управління і Торгово-промислова палата України), 2018 р.
Нагороди за професійну працю

Мержиєвська Наталія Петрівна - висококваліфікований офтальмолог з 30-річним стажем, до того ж є практикуючим офтальмохірургом, то ж в разі необхідності отримання операційного лікування надасть надійні рекомендації.

СТРУКТУРА ЗАХВОРЮВАНЬ ОЧЕЙ У ДІТЕЙ:

🔴  50% – Кон'юнктивіти, кератити – більше половини випадків (не вмивалися і тремо очі брудними ручками).
🔴  25% – Патологія рефракції.
🔴  10% – Вроджені катаракти та ускладнення запальних захворювань очей.
🔴  15% – Травми і косоокість.
🔴  5% – Інші хвороби.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

Офтальмологічний центр Наталії Мержиєвської
33019 м. Рівне, вул. М. Карнаухова, 31
Ліцензія МОЗ Украіни №231 від 23.04.2016 р.

Прийом лікаря: з 14 год. до 18 год. (крім сб., нд.)
Дитячий ортоптичний кабінет: з 10 год. до 18 год.
Всі права застережено © 2009-2021.